EBO

Korzyści

Bankowość Internetowa EBO to usługa łącząca wiele elementów w jedno: nowoczesność, wygodę oraz bezpieczeństwo.

Ponadto system EBO zapewnia m.in:

 • maksymalny poziom bezpieczeństwa- zapewniony dzięki szyfrowanemu połączeniu oraz wykorzystaniu jednorazowych kodów uwierzytelniających operację (SMS, Karta Kodów, Token),
 • nieograniczony dostęp online – możliwość pracy z systemem w dowolnym miejscu na świecie przy wykorzystaniu wyłącznie przeglądarki internetowej komputera, tableta czy smartfonu,
 • łatwość obsługi – prosty i intuicyjny interfejs z naciskiem na szybkie i wygodne wykonywanie najczęstszych czynności,
 • skalowalność – utrzymywanie wysokiej wydajności systemu wraz z rozwojem biznesu bez kosztownych inwestycji,
 • optymalizację operacji masowych – wydajność przy przetwarzaniu dużej liczby transakcji, kontrahentów,
 • personalizację – możliwości modyfikacji ustawień systemowych przez bardziej wymagających użytkowników, niespotykane w innych produktach tego typu,
 • komunikację - możliwość kontaktu z Bankiem bezpośrednio poprzez konto użytkownika lub automatyczne wysłania potwierdzenia dokonania przelewu na adres e-mail odbiorcy.

EBO

Bezpieczeństwo

System Bankowości Internetowej EBO zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa m.in. dzięki wykorzystaniu szyfrowania protokołem SSL oraz stosowaniu m.in. haseł jednorazowych przekazywanych za pomocą wiadomości SMS.

Przed wpisaniem swojego identyfikatora oraz hasła do systemu sprawdź::

 1. Czy adres strony internetowej rozpoczyna się od https;
 2. Czy w prawym dolnym rogu okna przeglądarki (pasek statusu) lub obok paska adresowego znajduje się symbol zamkniętej kłódki; świadczy on o nawiązaniu szyfrowanego połączenia z bankiem;
 3. Czy po kliknięciu w kłódkę pojawia się informacja, że certyfikat został wystawiony dla witryny ebo.bsjl.pl, której właścicielem jest Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim, zweryfikowany przez GeoTrust Inc. i jest on ważny.

Ze względów bezpieczeństwa po 3 próbach wprowadzenia nieprawidłowego hasła dostęp do systemu zostanie automatycznie zablokowany. W takim przypadku możesz zgłosić dyspozycję odblokowania telefonicznie bądź poprzez zgłoszenie się do placówki Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim.

Pamiętaj, że:

 • System EBO nigdy nie żąda wpisania więcej niż jednego hasła jednorazowego  przesłanego za pomocą SMS.
 • Na stronie logowania nigdy nie jest wymagane podanie hasła jednorazowego.
 • Podczas logowania wpisuje się wyłącznie identyfikator użytkownika i ustalone przez siebie hasło (a przy pierwszym logowaniu hasło aktywacyjne z koperty lub przesłane przez SMS).
 • Jeżeli widzisz stronę logowania, na której trzeba wpisać hasło jednorazowe, albo stronę, na której trzeba podać kilka haseł jednorazowych jednocześnie, potraktuj to jako próbę oszustwa.
 • Nie wolno ujawniać nikomu haseł.
 • Nie wolno przechowywać swoich haseł razem z identyfikatorem. Własne hasło do logowania - podobnie jak numery PIN do kart płatniczych - najlepiej zapamiętać lub zapisać w sposób uniemożliwiający rozpoznanie przez inne osoby. Kartę z hasłami jednorazowymi należy przechowywać w bezpiecznym miejscu.
 • Regularnie zmieniaj swoje hasło dostępu. Staraj się, aby było ono trudne do rozszyfrowania. Hasło powinno składać się co najmniej z ośmiu znaków, zawierać małe i wielkie litery, cyfry oraz może zawierać znaki specjalne. Dostęp do hasła powinna mieć wyłącznie osoba, której dane hasło dotyczy
 • W internecie krążą maile, w których znajdują się odsyłacze do fałszywych stron bankowości internetowej i prośby o zalogowanie się na takich stronach w celu np. potwierdzenia swoich danych. Bank nigdy nie wysyła tego typu informacji do klientów. Nie próbuj logować się do systemu bankowości internetowej za pomocą odsyłacza przesłanego w takich wiadomościach.
 • Ustal bezpieczne limity transakcyjne dla przelewów internetowych.
 • Korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych i pewnych komputerów. W żadnym wypadku nie korzystaj z ogólnodostępnych stanowisk internetowych (np. w kawiarenkach internetowych, bibliotekach publicznych, szkolnych laboratoriach, itd.).
 • Systematycznie używaj oprogramowania antywirusowego i stale dbaj o jego aktualizacje.
 • Instaluj nowo pojawiające się poprawki (łaty, patche) systemowe i programowe związane z bezpieczeństwem w sieci, pamiętając o tym, żeby pobierać je z wiarygodnych źródeł (producentów oprogramowania).
 • Używaj osobistego firewalla (Firewall - system ochrony komputera przed ingerencją wewnętrzną lub zewnętrzną przez ograniczenie dostępu do informacji o Użytkowniku i zasobach jego komputera).
 • Nie zostawiaj komputera podłączonego do sieci, jeśli z niego nie korzystasz.
 • Nie otwieraj i nie uruchamiaj plików i programów nieznanego pochodzenia.
 • Zapamiętaj hasło dostępu do Twojego konta i pod żadnym pozorem nie udostępniaj go osobom trzecim.
 • Po zakończeniu czynności w systemie EBO pamiętaj, aby się zawsze wylogować.
 • Na stronie logowania nigdy nie jest wymagane podanie hasła jednorazowego. Podczas logowania wpisuje się wyłącznie identyfikator użytkownika i ustalone przez siebie hasło (a przy pierwszym logowaniu hasło aktywacyjne z koperty lub przesłane przez SMS). Jeżeli widzisz stronę logowania, na której trzeba wpisać hasło jednorazowe, albo stronę, na której trzeba podać kilka haseł jednorazowych jednocześnie, potraktuj to jako próbę oszustwa.
 • Poszerzaj regularnie swoje horyzonty śledząc nasze komunikaty oraz doniesienia dot. najnowszych zabezpieczeń oraz narzędzi, dzięki którym możesz się chronić przed atakiem złośliwych oprogramowań.
 • Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim nie wysyła e-maili, w których Klient jest proszony o podanie jakichkolwiek poufnych danych np. Identyfikatora, imienia i nazwiska, numeru PESEL itd. Jeżeli otrzymasz takiego e-maila - nie odpowiadaj na niego; skontaktuj się z Bankiem i poinformuj personel o próbie wyłudzenia.

Jeżeli wygląd strony logowania do systemu EBO wzbudzi Twój niepokój, ZANIM ZALOGUJESZ SIĘ, zadzwoń najpierw do Banku: (+48) 15 8725-231, 15 8720-415, 15 8723-385, 15 8725-225, 15 8725-227 (z telefonów komórkowych lub z zagranicy, opłata według taryfy operatora).
Także jeżeli już po zalogowaniu do systemu EBO cokolwiek wzbudzi Twoje podejrzenie, ZANIM AUTORYZUJESZ jakąkolwiek transakcję, najpierw zadzwoń do Banku na jeden z ww. numerów telefonów.

Zapraszamy także do zapoznania się z: publikacją Komisji Nadzoru Finansowego pt. "Bezpieczeństwo finansowe w bankowości elektronicznej - przestępstwa związane z bankowością   elektroniczną", która dostępna jest tutaj

Metody autoryzacji

Przelewy i inne dyspozycje na swoim koncie Bankowości Internetowej EBO możesz zatwierdzać wybranym przez Ciebie środkiem uwierzytelniania. Do wyboru: Token, karta kodów jednorazowych oraz kod SMS. Sam możesz zdecydować, który sposób jest dla Ciebie najwygodniejszy!

Token

Aplikacja EBO Token co 30 sekund generuje unikalne kody, które podczas wykonywania przelewu czy zakładania lokaty podaje się w aplikacji Bankowość Internetowa EBO. Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi: Android, Windows Phone, iOS. Aplikację pobiera się ze sklepów online i instaluje na urządzeniu mobilnym.

EBO Token to wygodna i bezpieczna aplikacja, a jej obsługa jest bardzo prosta.

EBO Token

Kod SMS

Kody SMS przychodzą na wskazany przez Ciebie numer telefonu komórkowego, a ich nadawcą jest Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim. Kod SMS jest ważny przez 120 sekund. Jeśli przez ten czas nie zostanie wykorzystany, po jego wpisaniu zostaniesz poproszony o podanie nowego kodu.

Karta kodów jednorazowych

Karta kodów jednorazowych w postaci wydruku. Podczas wykonywania przelewu zostaniesz poproszony o podanie konkretnego kodu z karty. Nową kartę kodów możesz odebrać w dowolnej placówce Banku. Każdą kartę kodów należy aktywować.

EBO Mobile

EBO Mobile to aplikacja na urządzenia mobilne. Główne jej zalety to bezpieczeństwo, prosta obsługa, pełna funkcjonalność, nowoczesność.
Dzięki aplikacji EBO Mobile można m.in. sprawdzić stan konta, wykonać przelew, doładować telefon czy znaleźć najbliższy bankomat w okolicy.
Aplikację pobiera się ze sklepów online i instaluje na urządzeniu mobilnym.
Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi: Android oraz Windows Phone.

Aplikacja dostępna jest dla Użytkowników posiadających Bankowość Internetową EBO.

EBO Mobile

Usługa PayByNet

Kupujesz w Internecie?
Chcesz bezpiecznie zapłacić i jak najszybciej otrzymać zamówiony towar?
Poznaj płatności internetowe Paybynet.

paybynet

PayByNet – to system gwarantowanych natychmiastowych płatności internetowych opracowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. specjalnie na potrzeby handlu elektronicznego. To obecnie najszybszy sposób płatności w Internecie, dzięki któremu zamówienie może zostać zrealizowane od razu po zatwierdzeniu przelewu przez klienta.

Jakie korzyści uzyskujemy korzystając z tego systemu ?

Dzięki tej usłudze wszyscy klienci Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim, korzystający z Systemu Bankowości Internetowej EBO, mogą szybko, bezpiecznie i wygodnie, przez 24 godziny na dobę, realizować płatności za zakupy w sklepach internetowych, które przyjmują płatności w ramach „PayByNet". Płatności realizowane są bezpośrednio z rachunku, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych transakcji.

Dzięki temu zapewniamy naszym klientom :

 • szybkość - obsługi płatności w PayByNet przyśpiesza realizację zamówienia gdyż informacja o płatności przez internet przekazywana jest natychmiast do sklepu (rozliczenie płatności gwarantuje KIR),
 • przejrzystość - przelew bezpośredni stanowi jednoznaczny dowód zapłaty za wybrane przez klienta towary bądź usługi,
 • bezpieczeństwo - usługa wykonywana jest z pośrednictwem KIR - Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. gwarantuje kupującemu bezpieczeństwo dokonanej transakcji,
 • wygoda – dane przelewu w Systemie Bankowości Internetowej EBO są wypełniane automatycznie, dzięki czemu nie pomylisz się przy ich wprowadzaniu.

Jak korzystać z „PayByNet" ?

 • w chwili dokonywania zakupów w sklepie internetowym, który akceptuje  płatności w systemie „PayByNet", przy wyborze rodzaju płatności, należy  wybrać „PayByNet", a po wyświetleniu strony serwisu – kliknąć logo "Grupa BPS - Zrzeszenie BPS", następnie wybrać województwo lubelskie
  i Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim,
 • zaakceptować Regulamin Usługi jednorazowej płatności z wykorzystaniem Systemu Paybynet,
 • kliknąć przycisk "Potwierdzam" - nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę logowania do Systemu Bankowości Internetowej EBO,
 • zalogować się do Systemu Bankowości Internetowej EBO, wyświetli się strona z danymi do przelewu, system poprosi o zaakceptowanie przelewu, który został wygenerowany,
 • sklep otrzymuje informację o wykonanej płatności, dzięki temu Sprzedający może przystąpić natychmiast do realizacji zamówienia.

Lista sklepów

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,70
WIBOR 3M 1,70
więcej